Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
KURUM KOSGEB
BİRİM
ANA PROGRAM TEKNOLOJİK ÜRÜN TANITIM VE PAZARLAMA (TEKNOPAZAR) DESTEK PROGRAMI
ALT PROGRAM
ÖZET/AMAÇ Küçük ve orta ölçekli işletmelerin uluslararası pazarlarda rekabet güçlerinin artırılarak daha dinamik bir yapıya kavuşturulmaları için, Ar-Ge, yenilik veya tasarım projeleri sonucunda ortaya çıkan veya patent belgesi ile koruma altına alınmış veya Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim Belgesine sahip teknolojik ürün veya prototiplerinin tanıtım ve pazarlanmasına yönelik faaliyetlerin desteklenmesidir.
KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR? §  Ar-Ge, yenilik veya tasarım projesi kamu kaynakları ile desteklenerek başarıyla tamamlanan  projelerin sonucunda ortaya çıkmış teknolojik ürün/prototipe sahip veya kullanım hakkını sözleşme ile hak sahibinden devralmış işletmeler,

§  Patent belgesi ile koruma altına alınmış teknolojik ürün/prototipe sahip veya patent hakkını Türk Patent Enstitüsü nezdinde devralmış işletmeler,

§  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim Belgesine sahip işletmeler

DESTEK TÜRÜ HİBE
DESTEK ORANI % 100
ÜST LİMİT –          Bu Program kapsamında destek üst limiti 150.000 (yüz elli bin) TL olup, yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 100.000 (yüz bin) TL’ye kadar, yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 (elli bin) TL’ye kadar geri ödemesiz destek sağlanır. Program kapsamında uygulanacak desteklerin oranı tüm bölgelerde %100 (yüz) olarak uygulanır.
DESTEKLENEN GİDERLER

 

§  Basılı veya elektronik tanıtım materyalleri,

§  Fuarlara katılım giderleri,

§  Yurt dışı fuarlarda Gümrük işlem giderleri,

§  Elektronik ticaret (e-ticaret) sitelerine üyelik giderleri,

§  Yazılı medyada teknolojik ürün ya da prototipin tanıtımına ilişkin giderler,

§  Tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile ilgili seyahatlerde işletmenin en fazla iki çalışanının konaklama ve ulaşım giderleri, geri ödemesiz olarak desteklenir.

DESTEK SÜRESİ Program süresi 12 (on iki) ay olup, bu süre bitmeden Program tamamlanmış sayılmaz.
BAŞVURU DÖNEMLERİ Sürekli açık
ÖZEL NOTLAR
TEKNİK TANIMLAR
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.